top of page
elevator-1271928_1920.jpg

ASANSÖR MODERNİZASYONU

 

Binanızdaki asansörler tıpkı diğer makinelerde olduğu gibi zamanla ekonomik ve teknik ömürlerini tamamlarlar. Zaman içerisinde yıpranmış ve tehlike arz eden asansörler hem görsel açıdan rahatsız edici hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilir.
Bu nedenle, asansörde kullanılan tüm aksamların kalitesini korumak ve binaların değerini kaybetmesini önlemek için tesisin yenilenmesi gereklidir.

Asansör revizyonunun getireceği avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Güvenlik standartlarının arttırılması sayesinde daha güvenli bir kullanım sağlanmış olur.

Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi sayesinde daha estetik bir görünümün oluşturulması sağlanmış olur.

Asansörün daha konforlu çalışmasını sağlanmış olur

​Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Teknolojisi ne olursa olsun asansörler, zaman içinde bir takım fonksiyonların kaybederler. Mekanik aksamlar yıpranır ve arızalara neden olur.

Zaman içerisinde yıpranmış ve tehlike arz eden asansörler hem görünüm açısından hem de güvenlik açısından tehlikeli durumlar meydana getirebilir.

Asansörün güvenliğinin, konforunun ve verimliliğinin artırılması veya estetik görünümünün iyileştirilmesi için modernizasyon gerekebilmektedir.

Bir modernizasyon size sadece estetik yenilik getirmez, yeni güvenlik standartları, daha az bekleme süresi, seyir konforu, düşük arızalanma oranı ve enerji tasarrufu da sağlar.

Bu doğrultuda öncelikle asansör uzman kadrolar tarafından hazırlanacak tespit raporu ile kullanıcılar bilgilendirilmekte ve sonrasında modernizasyon gerçekleştirilmektedir. Ömsa Asansör gelişen teknolojiye paralel, güvenli, verimli, konforlu, ekonomik ve estetik açıdan düzeyli sistemlerle mevcut tesisi yeniler.

bottom of page